Верховна Рада України
Портал відкритих даних

Портал відкритих даних ВРУ

Цей Портал крім звичайного відображення сторінок паспортів наборів та реєстрів (формат HTML) може формувати структуровані набори метаданих кожного паспорту чи набору у трьох відкритих форматах: CSV, JSON та XML. Структури цих наборів описані у відповідному розділі. Для цього потрібно знати внутрішній id (або глобальний guid) ідентифікатор набора даних та додати до її звичайної URL адреси потрібний формат через кому. Наприклад:

Формат URL
HTML http://data.rada.gov.ua/open/data/id
CSV http://data.rada.gov.ua/open/data/id.csv
JSON http://data.rada.gov.ua/open/data/id.json
XML http://data.rada.gov.ua/open/data/id.xml

Зауваження: API повертає дату та час оновлення файлу чи набору у заголовку HTTP (Last-Modified), тому враховуйте це при програмуванні роботів. Щоб зменшити трафік та навантаження за рахунок перевірки (If-Modified-Since), зберігайте та повертайте її серверу при наступному запиті.

На відміну від статичних метаданих (паспорту чи реєстру набору), які знаходяться у каталозі http://data.rada.gov.ua/ogd/ та оновлюються щогодини, оперативний набір, отриманий через API, додатково містить перелік всіх наявних файлів для перевірки чи завантаження.

Порядок роботи

Зазвичай ідентифікатори не змінюються, а файли з часом оновлюються і можуть, навіть, змінити шлях в результаті реорганізації даних. Тому не варто жорстко запам'ятовувати прямі шляхи до файлів! Перед завантаженням файлу набору спочатку потрібно звернутися за його паспортом й оновити свою копію, перевірити, чи змінилися файли, які завантажували перед тим, а вже потім завантажити сам набір, розмір якого в кілька разів може відрізнятися від метаданих.

Зворотній зв'язок

Ви можете залишити свій коментар або запитати набір через форму зворотного зв'язку...вгору